VEČNA SLAVA NEBOJŠI PAVKOVIĆU Vučević: Hvala za čast,hrabrost i službu otadžbini
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević izrazio je saučešće povodom smrti nekadašnjeg komandanta Treće armije i načelnika Generalštaba Vojske Jugoslavije Nebojše Pavkovića.
Foto: Printscreen
"Počivajte u miru, generale. Hvala za čast, hrabrost i službu otadžbini. Večna slava Nebojši Pavkoviću", napisao je Vučević na Instagramu.
General Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu.
On je 28. septembra stigao u Beograd iz Finske, nakon što je Međunarodni rezidualni mehanizam za krivične sudove u Hagu, na zahtev Vlade Srbije, doneo odluku da ga, zbog teškog zdravstvenog stanja, prevremeno pusti na slobodu.
Preporučujemo
PONOŠ SVESNO I NAMERNO LAGAO O KORIŠĆENjU ZVUČNOG TOPA: Oglasio se Savet za monitoring
01. 07. 2026. u 13:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)