POZNATO: Ko će zameniti Žiofrea na mestu ambasadora EU u Srbiji
ŠVEDSKI diplomata Andreas fon Bekerat biće novi šef delegacije Evropske unije u Srbiji, potvrđeno je danas Tanjugu u delegaciji EU u Srbiji.
Foto: Goran Čvorović
On bi na dužnost šefa delegacije EU trebalo da stupi 1. avgusta ove godine, a na tom mestu zameniće Emanuela Žiofrea.
Trenutno, on je ambasador Švedske u Poljskoj.
Tokom svoje karijere radio je više poslova u švedskom Ministarstvu spoljnih poslova, ali i u diplomatskim predstavništvima te zemlje u inostranstvu - bio je izvestilac za Evropu u Ministarstvu spoljnih posolova u Stokholmu, politički savetnik u Ambasadi Švedske u Berlinu, zamenik ambasadora Švedske u Londonu, ambasador u Kijevu (do 2016. godine).
Nakon toga bio je na čelu Odeljenja za konflikte i humanitarna pitanja u Ministarstvu spoljnih poslova u Stokholmu, šef Odeljenja za istočnu Evropu i centralnu Aziju u istom ministarstvu, da bi krajem 2023. godine bio imenovan za ambasadora Švedske u Varšavi.
Tečno govori engleski, nemački i ruski jezik.
Odlazeći ambasador i šef Delegacije Evropske unije u Republici Srbiji Emanuele Žiofre je imenovan za ambasadora EU u Srbiji u septembru 2021.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)