MOĆNA PORUKA VUČIĆA: Sa ponosom ću i ovoga puta predstavljati pozicije i interese Srbije kao slobodne i slobodarske evropske zemlje
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić oglasio se pred neformalnu večeru koju je za učesnike Samita iz regiona Zapadnog Balkana priredio predsednik Evropskog saveta Antonio Košta sa zvaničnicima Evropske unije, predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen i visokom predstavnicom EU za spoljnu politiku i bezbednost i potpredsednicom Evropske komisije Kajom Kalas.
Foto printskrin Instagram/buducnostsrbijeav
Pred sutrašnji Samit EPC u Tirani , na kojem ćemo razmatrati ključne izazove, predlagati rešenja i raditi u cilju izgradnje bolje budućnosti za sve građane našeg kontinenta. Bitno je da otvoreno razgovaramo, da svako ima priliku da iznese svoje mišljenje, kako bismo se bolje čuli i razumeli.
Sa ponosom ću i ovoga puta predstavljati pozicije i interese Srbije kao slobodne i slobodarske evropske zemlje i odgovornog partnera svima koji dele viziju mirne, sigurne i prosperitetne Evrope, našeg zajedničkog doma.
Verujem da samo kroz međusobno uvažavanje i saradnju možemo preuzeti zajedničku odgovornost za izgradnju budućnosti u kojoj će svaki građanin Evrope imati više prilika, veću sigurnost i bolji kvalitet života.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (1)