ISLAMISTIČKI MEDIJI U BRUTALNOJ KAMPANJI LAŽI: Pogledajte čime se služe kako bi napali Vučića i Srbiju!
ISLAMISTIČKI mediji pridružili su se hajci na Srbiju i predsednika Aleksandra Vučića zbog njegove posete Rusiji i prisustvu veličanstvenoj paradi povodom Dana pobede u Moskvi.
Foto: Profimedia
Sarajevski mediji otišli su korak dalje i u opštoj hajci ne prezaju ni od lažnih naslova i vesti.
Naime, kliks.ba prenosi vest sa naslovom "Vučić na udaru, ali i Srbija: Čak 25 britanskih parlamentaraca traži sankcije i to ne samo njemu", u kome se navodi da je više od 20 članova britanskog parlamenta zatražilo je od Vlade Ujedinjenog Kraljevstva da preispita svoj odnos prema Srbiji, nakon što je predsjednik Aleksandar Vučić prisustvovao vojnoj paradi u Moskvi 9. maja.
Foto: Printskrin
Šireći lažni narativ kako bi ispalo da "većina" poslanika britanskog parlamenta traži sankcije Vučiću, u naslovu su tendenciozno napisali "čak 25 parlamentaraca".
Međutim, britanski parlament broji 650 članova, što znači da manje od 4 posto britanskih parlamentaraca (tačnije 3,85%) traži promenu britanske politike prema Srbiji i sankcije Vučiću.
Umesto da pošteno objasni da je reč o maloj grupi poslanika sa političkom agendom, Klix manipuliše brojkama i stvara utisak da postoji široki britanski konsenzus protiv Srbije.
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MOSKVA OTKRILA UKRAJINSKU ZAMKU: Kijev podlim potezom hteo da onesposobi ruske vojnike - FSB zaplenio pošiljku iz Poljske
UKRAJINSKE specijalne službe su isporučile uloške za cipele sa ugrađenim eksplozivnim napravama jedinicama Oružanih snaga Ruske Federacije, saznao je „Militarny“ od izvora u jednoj od specijalnih službi. Prema rečima izvora, operativci su uspeli da izgrade mrežu za isporuku uz pomoć ruskih dobrovoljaca, a prve isporuke su se dogodile početkom marta. Broj predmeta se navodno meri desetinama hiljada.
26. 03. 2026. u 12:34
Komentari (44)