RUSKA VOJSKA ČEKA ZELENO SVETLO: Profesor Srđa Trifković o okončanju "veoma dugog i krvavog posla" u Ukrajini
ISTORIČAR i publicista prof. dr Srđa Trifković izjavio je da se nada da kapitulantska struja unutar ruske strukture moći neće opet prevladati.
Foto: Printskrin/Shutterstock/ilustracija
Podseća da se to desilo posle užasa u Odesi 2014. godine kada je bila prilika da Rusija interveniše.
- Pa i ranije kad je Janukovič tražio uputstva iz Moskve koja su potpuno izostala u vreme majdanske krize. Ali, tu se uglavnom radi o oligarsima koji bi i rođenu majku prodali samo da se vrate u svoju vilu u Marbelji i u svoj voljeni Grinič vilidž i da opet rade trange-frange operacije sa špekulantskim, a ne sa grinfild investicijama - rekao je Srđa Trifković.
Ističe da su previsoke kamatne stope glavni problem Rusije. Kaže da je to samoubilačka politika koja guši svaku nadu u privatne investicije.
- Vojska jedva čeka da dobije zeleno svetlo da priđe okončanju ovog veoma dugog i krvavog posla i za to sada, napokon, postoje mogućnosti zbog istanjenih ljudskih resursa na ukrajinskoj strani i zbog osetnog pada morala njihovih trupa - kazao je profesor za Hepi TV.
Ukoliko Rusi ne izbiju na deltu Dunava, u geopolitičkom smislu nisu uradili dobar posao, zaključio je on.
(alo.rs)
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)