SUD ODBIO DOKAZE ODBRANE: Uoči izricanja presude Dragiši Milenkoviću iz Gračanice optuženom za navodni ratni zločin

Dragana ZEČEVIĆ

18. 03. 2025. u 17:30

PRED Osnovnim sudom u Prištini danas je nastavljeno suđenje Dragiši Milenkoviću iz Kišnice kod Gračanice, optuženom za navodni ratni zločin u periodu 1998. i 1999. godine.

СУД ОДБИО ДОКАЗЕ ОДБРАНЕ: Уочи изрицања пресуде Драгиши Миленковићу из Грачанице оптуженом за наводни ратни злочин

foto privatna arhiva

Na današnjem ročištu, Milenkovićevi branioci, advokati Jovana Filipović i Dejan Vasić dostavili su dokaze koje smatraju bitnim i koji dokazuju da postoje neslaganja u izjavama svedoka sa materijalnim dokazima ali ih je sudsko veće odbilo. 

- Nažalost, od suda nismo naišli na razumevanje, sud je odbio da se ti dokazi da ovo delo ne može biti ratni zločin izvedu a obrazloženje suda je bilo takvo da ne postoje diplomatski odnosi sa Srbijom i da je to razlog zbog kojeg su oni odbili ovaj predlog odbrane. Svi dokazi su dostavljeni u originalu, tako da smatramo da ne stoji obrazloženje suda -istakla je advokatica Filipović.

Advokat Vasić opomenuo da se u mnogim postupcima dešava da tužilaštvo neće da dostavi izjave koje su svedoci davali ranije iako je prema njegovim rečima tužilac dužan da otvori arhivu i da obezbedi te izjave.

Inače, suđenje Milenkoviću biće nastavljeno u četvrtak, 20. marta kada će on da iznese odbranu, nakon čega sledi faza završnih reči tužioca i odbrane. 

Milenković je uhapšen 21. juna prošle godine u Kišnici, a tereti se da je kao zatvorski čuvar tokom sukoba na Kosovu 1998. i 1999. godine u zatvoru u Lipljanu, u svojstvu službenog lica i u saizvršilaštvu sa drugim službenim licima, kršeći pravila međunarodnog prava tokom sukoba, “na sistematski način maltretirao albanske zatvorenike mučeći ih na nehuman način različitim predmetima”.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ŽESTOKO SE UVREDILA: Đorđe David četiri meseca nije pričao sa Snežanom Đurišić - roker otkrio detalje