VULIN: Pošto sam zamenio Zukana sa ministrom odbrane, zamenio sam i BiH sa državom, eto moje greške
POTPREDSEDNIK Vlade Republike Srbije i senator Republike Srpske Aleksandar Vulin izjavio je da su Zukanove ocene vredne pažnje, a o njegovim kapacitetima dovoljno govori da je tvrdio da su u BiH bolji putevi nego u Srbiji ili da BiH ne treba pomoć Srbije u gašenju požara.
Foto: Tanjug/Jadranka Ilić
- Ipak, Zukan nikako da kaže šta nije istina u mojoj izjavi. Da li će Republika Srpska proslaviti svoj dan 9. januara? Hoće. Da li će tom prilikom u Banjaluci biti prisutna Vlada Srbije? Hoće. Da li je to u skladu sa zaključcima Svesrpskog sabora? Jeste. Da li Zukan može Srbe da spreči da proslave 9. januar, praznik svih Srba? Ne može. Da li je Konakovićeva zabrana glupa i neostvarljiva kao što je i Zukanova zabrana glupa i neostvarljiva? Jeste. Ali u jednoj stvari Zukan jeste u pravu, pogrešio sam što sam Veće ministara BiH nazvao Vladom, greška je bila dobronamerna. Pošto sam zamenio Zukana sa ministrom odbrane, zamenio sam i BiH sa državom, eto moje greške - izjavio je Vulin na Helezovu opasku da je Veće ministara BiH nazvao Vladom BiH.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)