ĐURIĆ SA ČEŠKIM MINISTROM ZA EVROPSKE POSLOVE DVORŽAKOM: Srbija planira da u naredne tri godine okonča reformski proces
MINISTARspoljnih poslova Srbije Marko Đurić sastao se danas u Pragu sa češkim ministrom za evropske poslove Martinom Dvoržakom i istakao da Srbija planira da u naredne tri godine okonča reformski proces - prvenstveno na zakonodavnom, ekonomskom i političkom planu.
Foto: FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ
Đurić je zahvalio Češkoj na kontinuiranoj podršci ostvarenju ključnog spoljnopolitičkog cilja - punopravnog članstva u Evropskoj uniji, navodeći da je Srbiji mesto u EU, ali, kako je rekao, ni EU nije potpuna bez Srbije.
Šef srpske diplomatije ocenio je značajnim i to što se Češka, kao članica neformalne grupe "Prijatelji Zapadnog Balkana", kao i u okviru Višegradske i Slavkovske grupe, zalaže za brže evropske integracije čitavog našeg regiona, prepoznajući njegov geostrateški značaj.
- Možete računati na to da ćemo čuvati regionalnu stabilnost, jer imamo iskrenu volju da unapređujemo odnose sa svima na zapadnom Balkanu - rekao je Đurić.
Kako se navodi u saopštenju, imajući u vidu da je EU vodeće ekonomsko tržište za Srbiju, kao i da Češka po svim spoljnotrgovinskim parametrima u tome ima važnu ulogu, ministar je sagovornika upoznao sa aktivnostima Srbije u pripremi Reformske agende, koja će, zajedno sa primenom drugih predviđenih reformi, dodatno produbiti regionalnu ekonomsku integraciju i približiti zapadni Balkan jedinstvenom tržištu EU.
Posebna pažnja u razgovoru bila je posvećena situaciji na Kosovu i Metohiji i stanju dijaloga Beograda i Prištine.
Preporučujemo
ZAŠTO UVEK ON? Vojislav Šešelj otkrio ko ga je vozio na sastanke s predsednikom
12. 07. 2026. u 16:00
VUČEVIĆ IZ DULENA POSLAO JAKU PORUKU: Bez jake Šumadije nema ni jake Srbije! (FOTO)
12. 07. 2026. u 14:42
KRAJ ČEKANjU! Dodik otkrio kad će Beograd i Banjaluka konačno biti spojeni auto-putem
12. 07. 2026. u 14:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)