SRPSKA OPOZICIJA SERVIRA KURTIJU "ORUŽJE" ZA SEDNICU Brnabić: Nisu se udostojili da kažu nijednu reč o KiM
PREMIJERKA Srbije gostujući na TV Prva osvrnula se i na mogućnost da Aljbin Kurti iskoristi na sednici SB UN usvojenu rezoluciju Evropskog parlamenta.
Foto: TV Prva printskrin
- Oni danas u Strazburu reč nisu rekli o KiM. Mogli su da kažu da je Kurti uskratio pravo glasa Srbima na KiM. Nisu se udostojili ni to da kažu. Brutalno poltronstvo. Nisu mogli fon Kramon albanskom lobisti to da kažu - dodaje premijerka.
Premijerka je dodala da ukoliko Aljbin Kurti bude pokušao večeras da iskoristi rezoluciju EP na sednici SB UN, to je zato što mu je srpska opozicija to servirala.
- Verujem da će iskoristiti ovu sednicu u EP. Ali to mu servira srpska opozicija. To bi bilo teže iskoristiti da je opozicija spomenula u Strazburu da je Srbima na KiM oduzeto pravo glasa, ali pošto to nisu uradili dali su mu oružje da to iskoristi. Verujem da će predsednik replicirati i odgovoriti na tako nešto. Predsednik večeras bije najtežu bitku. Znam kako se sprema. Znam da će koristiti rečnik običnih ljudi kako bi svima bilo jasno koliko je Srbima teško - rekla je ona.
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (5)