KURTI VIŠE NE SME DA SE PROVLAČI BEZ POSLEDICA: Grenel pozdravio odluku suda - "Strahovi Srba su stvarni"
BIVŠI specijalni izaslanik Sjedinjenih Američkih Država za dijalog Beograda i Prištine Ričard Grenel pozdravio je odluku suda u Srbiji da trojicu policajaca tzv. Kosova pusti da se brane sa slobode i da se sada mora videti momentalno međunarodno jedinstvo da se izvrši pritisak na premijera u Prištini Aljbina Kurtija da ukloni specijalne snage iz vladinih zgrada na severu, da gradonačelnici podnesu ostavke i da se odredi datum za nove izbore.
Foto: AP Photo/Darko Vojinovic/AP
- Ne može više biti puštanja Kurtija da se provlači bez ozbiljnih posledica - naglasio je Grenel.
On je istakao da je zadovoljan puštanjem trojice policajaca tzv. Kosova i naveo da je to očigledan potez u pravcu deeskalacije od strane srpskog predsednika Aleksandra Vučića.
- Strahovi i emocije stanovnika Severne Mitrovice su stvarni - oni se osećaju uznemireno i targetirano, a njihove bolnice nemaju dovoljno zaliha. Situacija je zapaljiva i sramotno je što EU i Bajdenova administracija nisu ni bili tamo. Ipak, nema izgovora za napad na Kfor ili novinare - naveo je Grenel na Tviteru.
BOONUS VIDEO: OBUKA NA "TERMINATORIMA" - Vežba mobilisanih rezervista i dobrovoljaca u Donjecku
Preporučujemo
OSVANULA NA INTERNETU: Fotografija koja otkriva istinu o odnosu Jelene i Dijane
25. 06. 2023. u 21:12
REAKCIJE NA PONOŠEVU IZJAVU: Kurtijevi policajci nisu oslobođeni, već su optuženi
26. 06. 2023. u 13:31
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)