FANTASTIČAN USPEH SRBIJE! Obraćanje predsednika Vučića povodom EXPO 2027 (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se građanima povodom EXPO 2027, rekavši da je ovo veliki uspeh Srbije.
Foto: Tanjug/Tara Radovanović
- Uspeh je velik. Fantastičan uspeh Srbije! Pobedili smo, dobili smo 81 glas. Španija je dobila 70. To je ogroman uspeh Srbije. Video sam koliko su ljudi iz našeg tima uložili energije, rada, znanja. Posle 32 godine doneta je odluka, Plovdiv je bio 1991. godine poslednji u jugoistočnoj Evropi koji je dobio specijalizovanu izložbu, a mi je dobijamo sada.
Predsednik je najavio da već sutra krećemo u velike radove u blizini Nacionalnog stadiona u Surčinskoj opštini.
- Taj deo Surčina i Novog Beograda, već čitavog donjeg Srema će doživeti veliki razvoj i procvat. Naša procena je da je oko 2,6 miliona turista koji će poseti samo EKSPO 2027. Ukupan ekonomski efekat od 1,1 milijardu evra. Hotelijerstvo, ugostiteljstvo, naš aerodrom, nacionalni avio-prevoznik, bukvalno će sve da procveta - rekao je Vučić i dodao:
- Zidamo, gradimo novi grad, ali ovim gradimo i budućnost Srbije. Pokazali smo da u političkom smislu možemo da dobijemo široku podršku u svim delovima sveta i pobedimo zemlje poput Španije, SAD... Naravno, ponuda Beograda je bila izvanredna. Hvala Blinkenu na čestitkama.
Predsednik je rekao da je ovo veliki uspeh i za ceo region, te se zahvalio svima koji su glasali za Srbiju.
- Ovo je ogromno poverenje u našu zemlju. Ovo će biti veliki ekonomski korak napred.
Uskoro opširnije
Preporučujemo
TRAMP PORUČIO: Napad u Sidneju čist antisemitizam, Jevreji u SAD da se ne plaše
14. 12. 2025. u 19:55
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"SRBI SU UNIVERZUM DOBROTE" Rus objasnio zašto IPAK napušta našu zemlju - jedan problem presudio
RUS Vadim je istakao pozitivne aspekte života u Srbiji, uključujući dobrotu ljudi, sigurnost i dostupnost resursa.
14. 12. 2025. u 17:33
Komentari (3)