BRNABIĆEVA O PROPADANJU LAŽNE DRŽAVE KOSOVO: Ne gledam Albance na Kosovu kao neprijatelje, Kurtijeva politika je pogubna i za njih
PREDSEDNICA Vlade Srbije Ana Brnabić kazala je da Albance na Kosovu i Metohiji ne gleda kao neprijatelje i da je njena agneda da Albancima na Kosovu i Metohiji bude jednako dobro kao Srbima.
Foto N. Skenderija
Brnabić smatra da je Aljbin Kurti jednako poguban kako za Srbe, tako i za Albance koji žive na Kosovu i Metohiji.
- Ja nikog ne gledam kao neprijatelja. Ne gledam Albance kao neprijatelje. Mislim da je to što Aljbin Kurti radi jedanko pogubno za Albance na Kosovu i Metohiji. Ono što je moja agenda je da Albancima na Kosovu i Metohiji bude jednako dobro kao Srbima. Da tamo postoji jedna stabilnost koja će obezbediti ekonosmki prosperitet, radna mesta, investicije, jer kada ljudi vidi da imaju posao i neku prespektivu za sebe, niko neće želeti da ide u rat. Ali, milim da je politika Aljbina Kurtija pogubna za Albance, posebno za mlađe generacije. Ne vidim tamo nikavu perpsektivu - navela je Brnabić.
Branbić je dodala da Srbija želi mir i stabilnost.
- Zamislite sada drugačiju situaciju, da je Aljbin Kurti na primer pragmatično prihvatio pred ovu tešku zimu i izazovna vremena, da mi sarađujemo na polju energetike, koliko bi to relaksiralo čitavu situaciju, koliko bi to bilo drugačije. Ne, on je to odbio. Tako da ne vidim njih kao neprijatelje, mislim da bi to bilo pogubno da bilo koga vidim kao neprijatelje. Ono što nam treba je mir i stabilnost - poručila je Brnabić.
Preporučujemo
ETNOLOG OTKRIVA: Evo da li žena može da preuzme slavu - ova pravila nalaže crkva
13. 12. 2022. u 11:45
KAKO JE TITO GOVORIO ENGLESKI: Poruka za Amerikance, smeh i pucketanje prstima (VIDEO)
13. 12. 2022. u 09:59
AMERIČKA VOJSKA PRIZNALA PRVE GUBITKE Tramp: Iran želi da pregovara, pristao sam na razgovor (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 17:50
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (1)