DAČIĆ O SMRTI OLIVERA ANTIĆA: Izgubili smo vrhunskog diplomatu
POVODOM smrti ambasadora Srbije u Portugaliji Olivera Antića predsednik Narodne skupštine Srbije Ivica Dačić uputio je porodici, poštovaocima i prijateljima izraze iskrenog saučešća.
Foto: Tanjug/Miloš Milivojević
”Veoma me je potresla vest o smrti Olivera Antića, našeg ambasadora u Portugaliji i jednog od naših najvećih pravnih stručnjaka. Imao sam zadovoljstvo i čast da dugo i plodno sarađujem sa profesorom Antićem, jednim od onih ljudi koji su svoje ogromno znanje i iskustvo stavili u službu naših građana i naše države, kao čin vrhunskog patriotizma. Izgubili smo jednog od naših vodećih pravnika i naučnika, kao i vrhunskog diplomatu, koji je interese svoje zemlje zastupao neumorno, znalački i sa strašću", naveo je Dačić.
On je ukazao da je Srbija ostala bez intelektualca velikog formata i patriote čiji je rad obeležio jedan važan period u njenoj istoriji.
"Porodici profesora Antića, njegovim prijateljima i generacijama njegovih studenata, kao i celoj našoj diplomatskoj službi upućujem izraze iskrenog saučešća”, naveo je predsednik Narodne skupštine.
Preporučujemo
"ĐAVOLjA USTA": Pogibija Antića na mestu gde je Alister Krouli lažirao smrt (VIDEO)
18. 02. 2022. u 18:17
ROJTERS O SMRTI OLIVERA ANTIĆA: Šta su napisali o pogibiji srpskog ambasadora
18. 02. 2022. u 18:04
MESTO POGIBIJE OLIVERA ANTIĆA: Ambasador pao sa litice zvane "usta pakla" (FOTO)
18. 02. 2022. u 17:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)