MINISTAR VULIN: Ne sakrivajte se iza antifašizma, nema okupljanja 9. novembra
NI oni koji bi da prekreče mural generalu Mladiću, ni oni koji bi da ga čuvaju neće dobiti dozvolu za okupljanje. Pozvati nevladine organizacije iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Žene u crnom i nečega što je najavljeno kao "Kosovo", a doći u Beograd da bi se krečile fasade je licemerno, podlo i vođeno zlom namerom.
Foto: Printskrin TV Pink
Na 9. novembar Međunarodni dan borbe protiv fašizma u Beogradu se neće niko sukobljavati na ulicama i kvariti život našim građanima, i niko neće neprijatelje Srbije obradovati slikama krvavih srpskih glava. Beograd je grad antifašista i pobednika i niko to svojom zlobom neće promeniti. Skup je zabranjen - poručio je ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin.
Ministarstvo unutrašnjih poslova nije dalo dozvolu nevladinoj organizaciji Inicijativa mladih za ljudska prava da 9. novembra 2021. godine održi javno okupljanje radi uklanjanja murala posvećenom generalu Ratku Mladiću u Njegoševoj ulici u Beogradu. Takođe, niti jedno drugo javno okupljanje neće moći da se održi 9. novembra u Njegoševoj ulici.
Nakon opsežnih i detaljnih provera, pripadnici Policijske uprave za grad Beograd procenili su da bi ovakav vid okupljanja mogao dovesti do ugrožavanja bezbednosti građana i njihove imovine, jer postoji realna mogućnost da bi pored učesnika skupa moglo doći i do okupljanja većeg broja drugih lica koja bi svojim prisustvom izrazila protivljenje i negodovanje održavanju ovakvog javnog okupljanja.
Takođe je utvrđeno i da postoji opasnost od međusobnog fizičkog sukoba i narušavanja javnog reda i mira.
U skladu sa Zakonom o javnom okupljanju, Policijska uprava za grad Beograd donela je rešenje kojim se ne dozvoljava niti jedno javno okupljanje 9. novembra 2021. godine u Njegoševoj ulici u Beogradu.
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (2)