VUČIĆ PORUČIO: Ako neko prizna tzv. Kosovo i mi krećemo u kampanju
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić poručio je danas da će, ukoliko bilo koja zemlja donese odluku o priznanju tzv. nezavisnosti Kosova, Beograd krenuti u kampanju za povlačenje priznanja.
Foto: Tanjug
Na pitanje kako će Srbija reagovati, ako Priština krene u kampanju za priznavanje, koju je najavio turski predsednik, a u svetlu sporazuma iz Vašingtona, Vučić je odgovorio:
- To vam traje do septembra meseca. Ako bilo ko donese odluku o priznanju nezavisnosti Kosova, istog trenutka mi krećemo u kampanju povlačenja priznanja.
Vučić je dodao da poštuje turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana, da želimo najbolje odnose sa Turskom, ali da imamo svoju zemlju, svoje interese i da ćemo se u skladu sa tim interesima i ponašati.
Preporučujemo
"ONI SU UBILI KIĆU": Vučić saopštio ko stoji iza likvidacije vođe navijača Alkatraza
22. 07. 2021. u 13:35
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
SVI STE FOLIRANTI! Dara Bubamara napustila Zvezde Granda - reagovala Ceca "Nije fer, ni kolegijalno"
PEVAČICA Dara Bubamara reagovala je burno na kritike koje je dobio njen kandidat od strane njenih kolega iz "Zvezda Granda".
25. 01. 2026. u 13:10
Komentari (1)