Ovo je nova Rubikova kocka: Igračka koju će znati da slože samo najpametniji (VIDEO)
17. 04. 2020. u 22:54
Lavos ball delo je još jednog Mađara – naučnika i vizualnog umetnika Janoša Sabolča
YouTube
Rubikovu kocku izumeo je mađarski vajar i profesor arhitekture Erno Rubik 1974. godine. U vrlo kratkom vremenu postala je planetarno poznata, a do danas je prodato više od 350 miliona primeraka. I da, nije laka za slaganje.
Lavos ball d elo je još jednog Mađara – naučnika i vizualnog umetnika Janoša Sabolča, čiuja je svrha kao i kod Rubikove kocke: da se usklade vidljiva polja i slože prema bojama.
To nije baš najjednostavniji zadatak, s obzirom na to da se lopta sastoji od četiri vidljiva pokretna dela i četiri skrivena dela koja se otkrivaju pritiskom na crno dugme u sredini svakog polja, a koja treba uskladiti u isto vreme.
Igračka je trenutačno u fazi patentiranja, a Sabolš se nada kako bi uskoro trebalo da počne i proizvodnja za širu primenu.
(Pun kufer)