Radnik iz Srebrenika povređen na građevini: Užas kod Banjaluke, muškarac pao s krova i polomio kičmu
24. 06. 2020. u 20:12
Akif Muminović (28) radio na zgradi banjalučke "Termomontaže"
Policija na terenu Foto O. Matavulj
Kako saznajemo, Muminović je radio na postavljanju krovne konstrukcije na objektu banjalučke firme "Termomontaža" kada je, nesrećnim slučajem, izgubio ravnotežu i pao sa visine od oko pet metara pri čemu je polomio kičmu i nekoliko rebara.
U PU Banjaluka navode da im je celi slučaj prijavljen u utorak oko 16.40.
- Policijski službenici postupili su po prijavi da je radnik pao sa krova poslovnog objekta u izgradnji, sa visine od oko pet metara. Na licu mesta izvršen je uviđaj kojem je prisustvovao i republički inspektor zaštite na radu koji će preuzeti dalje mere i radnje iz svoje nadležnosti - rekla je portparol PU Banjaluka Danijela Mučibabić.
Ona kaže da je o svemu obavešteno Okružno javno tužilaštvo u Banjaluci, koje vodi istragu. Nakon nesreće radnik je sanitetskim vozilom Hitne pomoći prevezen u Univerzitetski klinički centar Republike Srpske, gde je zadržan na daljem lečenju i praćenju.
- Pacijent je hospitalizovan u Klinici za ortopediju i traumatologiju. Primljen je sa prelomom kičme. U toku je terapijske i dijagnostička obrada pacijenta i trenutno se nalazi van životne opasnosti - rekao je načelnik Klinike dr Nikola Bojić.
GODIŠNjE STRADA 10 RADNIKA
PREMA podacima Inspektorata RS u protekle tri godine u Srpskoj je poginulo 30 radnika, dok ih je 257 teško povređeno. U 2019. godini poginulo je devet, 13 je stradalo 2018, a godinu pre osam radnika.
Kao najrizičnije delatnosti izdvajaju se građevinarstvo, elektroprivreda, te šumarstvo i drvna industrija.