SNS PRVI U PARIZU: Kako je glasala dijaspora u Gradu svetlosti
Na izbornom mestu u Kulturnom centru Srbije, gde su mogi da glasaju naši građani u Parizu, od 991 upisanih u birački spisak, na glasanje je izašlo 706.
Foto: Goran Čvorović
Najviše glasova je osvojila izborna lista "Aleksandar Vučić – Srbija ne sme da stane" – 308, dok je na drugom mestu "Srbija protiv nasilja" sa 290.
Slede "Nada za Srbiju" sa 26, "Ivica Dačić – premijer Srbije" sa 18, "Mi – glas iz naroda" sa 15, "Nacionalno okupljanje" sa 11, "Dr Vojislav Šešelj – Srpska radnikalna stranka" sa 9 i Narodna stranka sa 8.
Šest glasova dobili su Saša Radulović i Boris Tadić, 4 Čedomir Jovanović, 3 "Srbija na zapadu" i jedan Ruska stranka. Bilo je i 7 nevažećih listića.
U zapisniku nije bilo primedbi.
Preporučujemo
MIRA NEMAJU NI MRTVI SRBI: Šiptarski vandali oskrnavili srpsko groblje kraj Obilića
13. 12. 2025. u 20:52
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)