POSLE ODLUKE EVROPSKOG SUDA PRAVDE: Poverenik - Nebezbedan prenos ličnih podataka u SAD
POSLE presude Evropskog suda pravde, od 16. jula 2020. godine, po kojoj je nevažeća odluka Evropske komisije o primerenosti zaštite u okviru EU-SAD „Privacy Shield“ mehanizma, svi prenosi ličnih podataka iz EU u SAD preko tog mehanizma postali su nezakoniti.
Foto: Depositphotos
Ovo je saopštio poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti.
Po našem zakonu, prenos ličnih podataka moguć je bez prethodnog odobrenja poverenika samo onim državama ili međunarodnim organizacijama za koje je EU utvrdila da obezbeđuju primereni nivo zaštite.
Pošto to više ne važi za SAD kad je u pitanju „Privacy Shield“, poverenik je pozvao sve rukovaoce i obrađivače koji su ga koristili da pronađu druge načine.
Uputio je i pismo Vladi da promeni Odluku po kojoj se na listi bezbednih država, kada su u pitanju takvi transferi, nalaze i SAD.
OTMICA PREDSEDNIKA VENECUELE Maduro se izjasnio nevinim: Ja sam pošten čovek; Kina -Niko neće biti svetski policajac; Počeo lov na izdajnike
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 19:46
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)