Istorija protiv Holanđana: "Rudari" puni samopouzdanja dolaze u Alkmar
AZ Alkmaru će biti potreban jedan od većih preokreta u istoriji evropskih kupova kako bi stigao do polufinala Lige konferencije , pošto Šahtjor iz Donjecka u ovu revanš utakmicu nosi ubedljivu prednost od 3:0 iz prvog dela dvomeča.
IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia
AZ se bar oporavio od razočaranja u prvoj utakmici u Poljskoj, pobedivši Herenven sa 3:0 u nedelju u Erediviziji. „Siradžije“ bi morale da ponove taj rezultat samo da bi iznudili produžetke ovde, ali pošto su izgubili oba prethodna evropska susreta gde su zaostajali sa tri gola razlike posle prve utakmice, istorija je i ovde čvrsto protiv njih.
Njihovo predstojeće finale Kupa Holandije takođe donosi dodatni teret, ali činjenica da su neporaženi u 15 evropskih utakmica daje malo nade, iako je samo pet od tih pobeda došlo sa 3+ gola razlike, koliko im je ovde potrebno bar za produžetke.
Šahtjor je postigao sva tri gola posle 70. minuta u prvoj utakmici, a sedma pobeda u osam takmičarskih utakmica (1 poraz) dovela ih je na ivicu prvog evropskog polufinala od sezone 2019/20 kada ih je eliminisao Inter iz Lige Evrope.
"Rudari" putuju u Holandiju puni samopouzdanja, s obzirom na to da su prošli dalje svih osam prethodnih evropskih dvomeča u kojima su pobedili u prvoj utakmici sa tri gola razlike.
Oni su takođe neporaženi u osam gostujućih utakmica Lige konferencija ove sezone, pobedivši u svakoj od poslednjih pet zaredom.
NAŠ TIP: NG (2,20)
Preporučujemo
"Gavranovima" ceo plen u derbiju kola: Kembridž "zaboravio" da pobeđuje na strani
16. 04. 2026. u 15:13
Kakav žreb! Srbija - Hrvatska u poslednjoj borbi za plasman na Mundijal!
Najnovije vesti iz fudbala tiču se i Srbije i Hrvatske.
16. 04. 2026. u 13:20
"Ti, izlazi napolje"! Florentino Perez grmeo u svlačionici Real Madrida
RASULO u "kraljevskom klubu"!
16. 04. 2026. u 10:51 >> 11:04
Ceo svet gleda i ne veruje! Real Madrid zbog Novaka Đokovića izbačen sa Santijago Bernabeua
TENIS ovo ne pamti!
16. 04. 2026. u 06:33
Komentari (0)