VENCI PRVOJ ŽRTVI NATO BOMBARDOVANJA: Sećanje na zastavnika Radovana Medića

Ј.Бекић

24. 03. 2021. u 16:29

ZASTAVNIK Radovan Medić,iz Sombora, bio je prva žrtva NATO bombardovanja 24. marta 1999. godine u Srbiji,a poginuo je od projektila na radnom mestu na aerodromu.

ВЕНЦИ ПРВОЈ ЖРТВИ НАТО БОМБАРДОВАЊА: Сећање на заставника Радована Медића

Foto: J.B.

U znak sećanja i poštovanja, na spomenik Mediću vence i cveće položili su članovi porodice i prijatelji, delegacija Grada Sombora, delegacija Vojske Srbije,odnosno Prvog centra za obuku u ovom gradu, Komande 224 centra za elektronska dejstva Batajnica, članovi jedinice kojoj je pripadao zastavnik Medić. Na Spomenik žrtvama ratova 1990-1999. godine venac su zajednički položili delegacija Grada Smbora i Prvog centra za obuku VS.

- Mi ne možemo da zaboravimo, ne možemo da promenimo prošlost, ali dugujemo veliko poštovanje i veliku zahvalnost svim žrtvama koje su tada pale, u tih nesrećnih 78 dana i noći teških za našu zemlju i za naš grad. Na ovakav način sećanje se prenosi i na mlađe generacije, da se čuva, da se nikad ne zaboravi - poručila je zamenica gradonačelnika Sombora Ljiljana Tica.

Aerodrom u Somboru gađan je 16 puta i to sa 194 projektila.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ŽESTOKO SE UVREDILA: Đorđe David četiri meseca nije pričao sa Snežanom Đurišić - roker otkrio detalje