NEMA PACIJENATA NA RESPIRATORU: Nakon dva meseca bolja epidemiološka situacija u Čačku
POSLE gotovo 80 dana, u čačanskoj bolnici nijedan pacijent nije priključen na respirator. U respiratornom centru smešteno je pet najtežih bolesnika, dok je na kovid odeljenjima čačanske bolnice trenutno hospitalizovano 109 pacijenata, šest manje nego prethodnog dana.
Foto: V. Ilić
U protekla 24 sata (presek od utorka ujutru) preminuo je jedan pacijent. Reč je o 74 godišnjoj Čačanki koja je imala pozitivan PCR nalaz.
U trećem talasu epidemije u Moravičkom okrugu do sada su preminule 223 osobe koje su lečene od korone, od kojih je 167 iz Čačka.
U prijemno-trijažnoj ambulanti čačanske bolnice evidentirano je 110 pregleda, od čega 51 prvi.
Prema podacima Zavoda za javno zdravlje, u Moravičkom okrugu potvrđeno je još 46 slučajeva zaraze korona virusom. Kovid-19 je potvrđen kod 30 osoba iz Čačka, sedam iz Gornjeg Milanovca, tri iz Lučana i šest iz Ivanjice. U obzir su uzeti rezultati PCR i antigenskog testiranja.
Sa analize je stigao 251 uzorak. Procenat testova čiji je nalaz pozitivan na virus korona iznosi 18.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Tri dana do zatvaranja prijava za Trail Race Kopaonik i Tri strane Kopaonika
13. 07. 2026. u 16:17
VRŠAC NA LESKOVAČKOM KARNEVALU: Razmenjivali osmehe, prijateljstva i iskustva (FOTO)
13. 07. 2026. u 15:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)