U ČAST PREMINULOG POGLAVARA SPC: Na šetalištu u Plandištu oslikan mural patrijarha Irineja (FOTO)
U ČAST nedavno počivšeg patrijarha Irineja, u Plandištu je osvanuo mural sa njegovim likom.
Foto: Igor Đorđevski
Lokalni umetnik Božidar Bućinac, inače učitelj u penziji, naslikao je poglavara SPC kako sedi u fotelji ispred hrama Svetog Save, u kom je i sahranjen, što je naišlo na veliko odobravanje sugrađana.
Mural je, inače, oslikan na zidu u pešačkoj zoni i za samo par dana postao je omiljeno mesto za fotografisanje.
Patrijarh se tako našao u društvu glumaca Zorana Radmilovića, Nikole Simića i Tome Kuruzovića, koje je Bućinac takođe oslikao prethodnih godina.
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
SVI STE FOLIRANTI! Dara Bubamara napustila Zvezde Granda - reagovala Ceca "Nije fer, ni kolegijalno"
PEVAČICA Dara Bubamara reagovala je burno na kritike koje je dobio njen kandidat od strane njenih kolega iz "Zvezda Granda".
25. 01. 2026. u 13:10
Komentari (0)