USPEH INSTITUTA ZA LEČENJE I REHABILITACIJU "NIŠKA BANJA" Opet operišu kolena
PRVI put posle više od 20 godina, u Institutu za lečenje i rehabilitaciju "Niška Banja" izvedena je operacija ugradnje endoproteze kolena - što je rezultat uspešne edukacije osoblja Službe za ortopediju i njihove višemesečne posvećenosti stručnom usavršavanju.
foto: J. Ćosin
Direktor Instituta dr Milan Lazarević ističe da je ova operacija od velikog značaja ne samo za samu ustanovu, već i za građane koji čekaju na ovakve intervencije.
- Ova operacija je važna za naše građane, pogotovo kada su liste čekanja za ugradnju endoproteze kolena najveće u Republici. Zato je bitno da se ovakvi zahvati obavljaju i u jednom renomiranom tercijarnom centru, a još važnije je da se operisana pacijentkinja Radica Videnović iz Zaječara oseća savim dobro, jer je zahvat protekao bez ikakvih problema - kaže direktor pomenutog Instituta dr Milan Lazarević, podsećajući da su ovde, među prvima u Srbiji, uspeli da "očiste" liste čekanja za ugradnju veštačkog kuka.
Posebno ističe da su zaposleni, bez ikakve nadoknade, neretko i tokom godišnjih odmora ili vikenda, završavali obuke...
- Veliki broj ljudi čeka na ugradnju endoproteze kolena, a među njima ima i pacijenata mlađe i srednje životne dobi, koji su u završnoj fazi bolesti zglobova. Za njih, nažalost, nema drugog leka, osim operacije - objašnjava dr Lazarević.
Preporučujemo
ODLAZAK DOKTORA SVETE: Preminuo poznati kikindski pedijatar Svetozar Beleslin (FOTO)
25. 02. 2026. u 21:33
IZLOŽBA „BIT“ DUŠANKE MIK GLUMAC: Radovi vršačke umetnice u Galeriji Doma vojske
25. 02. 2026. u 18:39
SRCEM PIŠEM ĆIRILICU: Raspisan konkurs za učešće na 25. „Danima ćirilice“ u Bavaništu
25. 02. 2026. u 18:13
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)