OD NEMANJIĆA DO KARADŽIĆA: Međunarodni dan maternjeg jezika obeležen u Vukovom Tršiću
Danas, kada se širom sveta obeležava Dan maternjeg jezika, u Tršiću, rodnom mestu Vuka Karadžića, održan je svečani program posvećen jeziku, kulturi i tradiciji.
Foto V mitrić
Učenici Osnovne škole „Vukova spomen-škola“ iz Tršića izveli su recital posvećen Svetom Savi i narodnim izrekama koje je Vuk Karadžić prikupljao, podsećajući na značaj očuvanja srpskog jezika i nasleđa.
Programu su prisustvovali i učenici iz dve lozničke škole koje takođe nose Vukovo ime, kao i predstavnici Grada Loznice. Načelnica za društvene delatnosti, Tanja Glišić Matić, u svom obraćanju istakla je da je maternji jezik temelj identiteta, nosilac kulture, istorije i tradicije.
Obeležavanje Dana maternjeg jezika u Tršiću tradicija je duga sedamnaest godina, koju organizuju Centar za kulturu „Vuk Karadžić“ i Grad Loznica. Svečanost u dvorištu Spomen-kuće Vuka Stefanovića Karadžića ima za cilj da podigne svest o značaju maternjeg jezika u očuvanju identintiteta jednog naroda.
Preporučujemo
MIR NEMA ALTERNATIVU: U Vršcu obeležena godišnjica početka bombardovanja (FOTO)
24. 03. 2026. u 17:12
PRIJEM ZA PORODICE POGINULIH: I Vlasotince obeležilo godišnjicu NATO agresije (FOTO)
24. 03. 2026. u 15:49
NE ZABORAVLjA ODAKLE JE: Gest Branka Palikuće, pravog Ere iz Čikaga (FOTO)
24. 03. 2026. u 15:37
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)