SVI OSNOVCI IZ RUSKOG SELA KOD KIKINDE DOBILI NOVOGODIŠNJE PAKETIĆE Darovi iz Nemačke
SVIH 160 učenika OŠ "Gligorije Popov" u Ruskom Selu kod Kikinde dobilo je novogodišnje poklon paketiće koji su stigli iz Drezdena, a darove na adresu pomenute obrazovne ustanove uputila je humanitarna organizacija "28. jun" iz Nemačke, koja je - u saradnji sa tamošnjim Srpskim kulturnim centrom - inicirala akciju prikupljanja novca i kupovine poklona.
Foto: HO "28. jun"
A, "adresa" je odabrana zahvaljujući Momčilu Ivančeviću i Dragani Starčević Ivanić, Ruskoselki koja sa porodicom živi u pomenutom nemačkom gradu. Po struci novinarka, sada u nekim drugim "vodama", a o njoj smo već pisali jer je u meni ugostiteljskog objekta u kojem radi uspela da uvrsti i srpsku lisnatu pogaču. Sada se, možda i ponajviše, angažovala da novogodišnje poklone dobiju đaci iz njene nekadašnje škole...
- Presrećna sam što su svi učenici, od prvog do osmog razreda, dobili novogodišnji paketić. Ideju da se u Drezdenu prikuplja novac za ovu namenu pokrenuo je Momčilo Ivančević, poreklom iz Bačkog Sokolca kod Subotice, koji živi i radi u ovom nemačkom gradu, a ja sam predložila da se daruju osnovci u mom Ruskom Selu. Deo novca prikupljen je na humanitarnom turniru u pikadu, a odazvali su se i naši ljudi širom Balkana, koji su rado donirali sredstva - objašnjava Dragana Starčević Ivanić.
Inače, humanitarna organizacija "28. jun" postoji već deceniju i godišnje realizuje više različitih projekata, pored ostalih i božićni - kada daruju paketiće za škole u državama bivše Jugoslavije.
- Oduševljeni smo domaćinskim dočekom direktorke i kolektiva škole, kao i predsednika Saveta mesne zajednice. Uverili smo se koliko su se učenici obradovali i nama je puno srce, jer naša ciljna grupa i jesu deca. Projektima koje realizujemo nezavisno od praznika nastojime obuhvatimo mališane iz socijalno ugroženih porodica, odnosno one koji žive u lošem materijalnom stanju - istakla je Jovana Malbašić, zamenica izvršne direktorke humanitarne organizacije "28. jun", ne zaboravljajući da zahvali i kolegama iz Srpskog Kulturnog centra u Drezdenu, Miroslavu i Valentini Kalin, na izuzetnom angažovanju tokom ove akcije.
Preporučujemo
RUSKO SELO PRIMER SVIMA: Udruženja poklonila kolica seoskoj ambulanti
19. 12. 2024. u 18:27
ZASAĐENO 250 SADNICA U PARKU: Akcija sadnje u Ruskom Selu kod Kikinde
07. 12. 2024. u 13:43
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)