HUMANITARNA AKCIJA ZA DECU KORISNIKA NARODNE KUHINJE U ĆUPRIJI: Sakupljene igračke, odeća, obuća i druge potrepštine
HUMANITARNU akciju prikupljanja pomoći za decu korisnika Narodne kuhinje pri ćuprijskom Crvenom krstu u centru grada na Moravi organizovali su Udruženje „Horeum Margi – Žitnica Morave“ i Crveni krst opštine Ćuprija.
Foto:Z.Gligorijević
Prikupljeno je dosta odeće, obuće, igračaka i drugih potrepština za decu do 12 godina.
-Inspiraciju za ovu akciju pronašli smo u svakodnevnim pričama ljudi koji se bore sa oskudicom, a koje smo videli na televiziji i na društvenim mrežama. Razmišljali smo kako možemo da pomognemo deci kojoj je pomoć neophodna i u saradnji sa Crvenim krstom došli smo na odličnu ideju. Naša dublja ideja jeste bila da probudimo humanost u ljudima, posebno sada u ovom periodu godine, kada su praznici i kada slede darivanja. Hteli smo da uradimo nešto lepo za naše mališane i da im ulepšamo praznike – rekla je Milica Živković, članica Udruženja.
Filip Trailović, predsednik Udruženja „Horeum Margi – Žitnica Morave“, osnovanog 2022. godine, koje ima gotovo 60 članova, kaže da su imali i druge akcije, poput uređenja košarkaških terena u selu Supska i humanitarno- memorijalnog turnira u tom selu.
-Nastavljamo u tom trendu, da širimo prijateljstvo, drugarstvo i saradnju. Uvek gledamo da naše akcije budu zanimljive i da pomognemo ljudima koji su ugroženi. To je naša najbolja namera – rekao Trailović.
Udruženje planira da nastavi sa svojim humanitarnim aktivnostima, a prva sledeća biće prikupljanje i podela novogodišnjih paketića.
Inače, usluge Narodne kuhinje koja radi pri Crvenom krstu u Ćupriji trenutno koristi oko 500 ljudi, među kojima su brojne porodice sa decom.
Preporučujemo
ŽENSKI “RUKOPIS“ SENZIBILNIJI: Izložba „Žene umetnice“ pred paraćinskom publikom (FOTO)
11. 03. 2026. u 17:47
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)