ŠTAB ZA VANREDNE SITUACIJE ŠUMADIJSKOG OKRUGA: Zimske službe spremne za ovu sezonu
Sve je spremno za održavanje puteva u Kragujevcu i opštinama Šumadijskog okruga ove zime.
Foto : JKPŠ
Pripremljena je mehanizacija i obezbeđene zalihe potrebnih količina soli i rizle – sapšteno je na sednici Okružnog štaba za vanredne situacije Šumadijskog upravnog okruga.
Javna komunalna preduzeća u Kragujevcu će ove zime održavati oko 985 kilometara puteva u gradu i prigradu, 191 ulicu prvog prioriteta, 137 ulica drugog prioriteta, 54 nekatogirasane gradske ulice i oko 450 km seoskih puteva. Za zimsku sezonu u ovom preduzeću spremno je11 kamiona i osam različitih mašina. Na zalihama trenutno ima 1330 tona rizle i 2000 tona industrijske soli i 12000 litara kalcijum hlorida, a poručene su i dodatne količine.
Preduzeće za puteve Kragujevac će u ovoj zimskoj sezoni brinuti o putevima prvog i drugog reda u Šumadijskom okrugu. Održavanje će se obavljati iz pet punktova, centralni u Kragujevcu, kao i u Žirovnici, na prevoju Svetinja, Vučkovica i u Rači. Za potrebe zimske službe ovog preduzeća planirano je angažovanje 16 kamiona sa pratećom opremom, pet utovarnih sredstava, dva grejdera i pet dostavnih vozila.
U slučaju vanrednih situacija, u pripravnosti je još 17 kamiona sa potrebnom pratećom opremom, kao i kompletna mehanizacija. Planirana je nabavka 2300 tona industrijske soli i 15000 tona rizle za posipanje puteva. U zimskom održavanju puteva učestvovaće i preduzeće Štrabak sa punktovima u Topoli i Aranđelovcu i za ovu teritoriju spremno je sedam vozila uz mogućnost uključivanja dodatnih vozila.
.
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)