PESMOM ZA OTADŽBINU: Guslarsko veče u Kraljevačkom pozorištu

Goran Ćirović

29. 10. 2024. u 12:23

Povodom predstojećeg obeležavanja Dana primirja, u Kraljevačkom pozorištu, u petak 1. novembra, biće održano Guslarsko veče pod nazivom „Pesmom za otadžbinu“.

ПЕСМОМ ЗА ОТАЏБИНУ: Гусларско вече у Краљевачком позоришту

DG "Žiča"

Uz članove ovdašnjeg Društva guslara „Žiča“ koje je ujedno i organizator, ovom prilikom publici će se predstaviti i Maksim Vojvodić, Draško Malidžan, Veljko Ćuranović, Željko Vukčević, Radenko Rmuš, Siniša Petrić i Milan Doderović.

Početak programa zakazan je za 18 sati, a ulaz je besplatan.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CRVENA ZVEZDA IDE U ZAGREB! Žreb je tako odlučio, sledi istorijsko gostovanje crveno-belih