ROSI U CARSTVU IGRAČAKA: Jagodinac Miroslav Mirković godinu dana svakodnevno "lovio" lutke na aparatima
IAKO ima 63 godine, Miroslav Mirković, kamiondžija, poznatiji po nadimku Rosi, iz Jagodine, igra se kao pravo dete.
Foto: Z. Gligorijević
Već godinu dana gotovo svakodnevno "lovio" je plišane igračke na aparatima. Prema njegovoj proceni, potrošio je najmanje 70.000 dinara i sakupio više od 500 igračaka. Njegova soba prepuna je igračaka na kojima bi mu svako dete pozavidelo.
Iako teško zarađuje za život, jer vozi kamion, Rosi kaže da "merak nema cenu" i da mu nije žao nijednog dinara koji je potrošio igrajući se.
- Bilo mi je veoma zanimljivo kada "šapom" iz aparata "ulovim" igračku. Toliko sam se "navukao" da sam svakodnevno obilazio aparate. Nekada bih iz prve ulovio i to veliku igračku, a nekada bih potrošio hiljadu do hiljadu i po dinara, a ne bih uspeo da je uhvatim. Kada bih "ulovio" po deset igračaka, osećao bih veliko zadovoljstvo, a kada bih se kući vraćao praznih šaka, bio bih smušen - iskren je Rosi.
Mnogi su ga, kaže, pitali šta će mu toliko igračaka, a on bi im odgovarao da svako ima neko zadovoljstvo i pokušavao da im objasni da je to njegov hobi, kao što neko voli da peca ili ide u lov. Svako ima neko zadovoljstvo.
Mnoge poklonio i deci
MIROSLAV Mirković kaže da je poklonio više od 50 igračaka deci koja bi sa roditeljima stajala kraj aparata i iščekivala plišane mede, kuce, zeke i slično. I radost te dece kada im pokloni tek osvojenu igračku na aparatima njemu je, kaže, pričinjavala veliko zadovoljstvo.
- Kada bih se nameračio na neku igračku, nisam odustajao dok je ne bih "ulovio". Nekada nisam imao novca, a aparat je bio pun novih igračaka. Onda bih pozajmljivao od prijatelja samo da bih mogao da igram. Poslu godinu dana malo sam se zasitio igranja, pa sada ponekad "lovim" kad mi se neka igračka dopada. Ali, više ne igram sumanuto. Ako aparat uhvati i baci igračku, odustajem - veli Rosi.
Sreća je, veli, što ne živi u Nemačkoj, jer bi sav novac trošio na aparate u kojima pored igračaka može da se lovi i novac.
Preporučujemo
OGLAŠENA PRODAJA IMOVINE AUTOBUSKOG PREVOZNIKA IZ VRŠCA Ode firma za 615 miliona
25. 01. 2026. u 20:00
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)