POČELO SANIRANJE ŠTETE U NOVOSADSKIM PARKOVIMA: U narednih nekoliko dana biće osposobljeni za korišćenje
GRAD Novi Sad, JKP "Gradsko zelenilo“ i Gradska uprava za zaštitu životne sredine, uz pomoć fakulteta i instituta, kao prioritetnu aktivnost u narednih nekoliko dana sprovodi neophodne radnje kako bi bili osposobljeni za korišćenje gradski parkovi, koji su teško oštećeni u nevremenu prošle sedmice.
Pres služba Grada Novog Sada
- Nakon raščišćavanja javnih saobraćajnica i obezbeđivanja normalnog snabdevanja električnom energijom svih delova grada, sledeći prioritet je osposobljavanje parkova za bezbedno korišćenje. Radnici JKP „Gradsko zelenilo“ su u svim parkovima i trenutno se specijalnim mašinama uklanjaju polomljene grane i oštećena stabla. Cilj nam je da sačuvamo svako stablo koje možemo i da parkove vratimo u stanje bezbedno za korišćenje – saopšteno je iz Kabineta gradonačelnika.
Nadležni apeluju na Novosađane da parkove ne koriste dok ne bude objavljeno da su bezbedni za korišćenje.
Kako se dodaje u saopštenju, trenutno je u funkciji park kod Ranžirne stanice a u narednih nekoliko dana biće osposobljeni i svi ostali gradski parkovi.
Grad Novi Sad će sprovesti veliku akciju sadnje stabala na jesen, uz pomoć stručnjaka sa Univerziteta. Na taj način pokušaće da umanji štetu koja je gradu načinjena u velikom nevremenu.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VETAR NOSIO KROVOVE, ULICE POD VODOM: Jako nevreme napravilo haos na Krimu (VIDEO)
28. 07. 2023. u 07:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)