"RESAVSKA BIBLIOTEKA" OBELEŽILA 155 GODINA RADA: Izložba i predstava u Svilajncu
“Resavska biblioteka” u Svilajncu prigodnom izložbom i pozorišnom predstavom uz prisustvo brojnih gostiju iz političkog i društvenog života opštine Svilajnac i okolnih mesta obeležila je značajan jubilej - 155 godina svog rada i postojanja, kao i 25 godina od obnavljanja svoje krsne slave Sv. Ćirila i Metodija.
FOTO: Privatna arhiva
Direktorka “Resavske biblioteke” mr Jelena Tomić govorila je o istorijatu i značaju ove kulturne institucije za razvoj i kulturno uzdizanje meštana Donje Resave. Potom je svečano otvorena izložba o krsnoj slavi “Resavske biblioteke” koja putem fotografija, dokumenata, pozivnica, plakata, novinskih isečaka prikazuje bogatstvo i raznolikost programa koje je biblioteka povodom krsne slave priređivala.
- Izložba je osvrt na prošlost, album uspomena na značajan datum u životu Resavske biblioteke, sećanje na učesnike programa: sveštenstvo Crkve Svetog Nikole, ugledne goste, kolege iz struke, svoju dragu publiku i posetioce među sugrađanima, ali i zahvalnost zaposlenima u RSB koji su predano ove sadržaje osmislili i sproveli - kazala je na otvaranju autorka izložbe Olivera Mijailović, bibliotekar zavičajnog odeljenja RB i dodala da je publika na programima povodom slave imala prilike da upozna književno stvaralaštvo Matije Bećkovića, Dragoslava Mihailovića, Marice Popović, Rajka Petrova Noga, Milosava Tešića, Gordane Kuić i mnogih drugih.
Pored izložbe, upriličeno je i izvođenje pozorišne predstave o životu, radu i borbi za pismenost Ćirila i Metodija pod nazivom “Bedemi ćirilce”, koju već više godina izvode glumci Aleksandar Jelinić i Predrag Jovanović.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)