NA OKUPU TALENTI IZ 20 ŠKOLA : Počela obuka darovitih đaka iz Vojvodine na Fruškoj gori
OBUKA darovitih učenika osnovnih i srednjih škola sa teritorije AP Vojvodine započet je u Centru za privredno-tehnološki razvoj „Andrevlje” na Fruškoj gori i trajaće ukupno narednih pet nedelja.Grupe đaka smenjivaće se svake sedmice.
Pokrajinska vlada
Đaci iz 20 srednjih škola učestvovaće u raznim aktivnostima iz oblasti prirodnih i društvenih nauka, umetnosti i kulture a krajnji cilj je unapređenje kvaliteta obrazovno-vaspitnog procesa.
Prvu grupu đaka dočekala je pomoćnik pokrajinskog sekretara za obrazovanje Milica Vučićević, koja je uz dobrodošlicu kazala da je ideja ovog projekta prepoznavanje talenata i njihovo adekvatno nagrađivanje.
- Želeli smo da vam u ovom prelepom okruženju omogućimo da negujete i razvijate talenat koji posedujete. Verujem da je pred vama ugodnih šest dana tokom kojih ćete steći lepa prijateljstva, nova saznanja na predavanjima i radionicama koje smo osmislili i pripremili za vas i da ćete uživati u prirodi i ovim prvim prolećnim danima – kazala je Vučićevićeva.
Na konkurs, koji je trajao od 1. do 8. marta, prijavilo se 40 vojvođanskih škola među kojima je odabrana polovina. Projekat se realizuje u saradnji s Pokrajinskim sekretarijatom za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost, a za tu namenu iz pokrajinskog budžeta opredeljeno je šest miliona dinara.
Preporučujemo
KIKINĐANIN NESTAO U NOVOM SADU: Poslednji put viđen na Božić u naselju Adice
11. 01. 2026. u 20:40
PREMINUO TVORAC JAVNIH ČESMI PO VOJVODINI: Odlazak dr Miroslava Kukučke iz Kikinde
11. 01. 2026. u 20:39
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)