STIPENDIJE NAJBOLJIMA: Kraljevčani pomažu svoje najuspešnije studente
SEDMU godinu za redom kraljevačka lokalna samouprava raspisala je konkurs za dodelu stipendija najboljim studentima iz Kraljeva za školsku 2021/22. godinu.
G.Šljivić
Pravo na mesečnu stpipendiju od po 10.000 dinara u deset mesečnih rata steći će pedeset najboljih studenata čiji je prosek ocena iznad 8,50 uz uslov da su na „budžetu“, da nijednu godinu studija nisu obnovili, da pohađaju prvi ili drugi stepen studija, počev od druge godine osnovnih studija, da su državljani Srbije i da imaju prijavljeno prebivalište na teritoriji Kraljeva najmanje godinu dana od raspisivanja konkursa.
Prijava na konkurs uz potrebnu dokumentaciju je do 11. marta ove godine, a više informacija zainteresovani mogu saznati na oglasnoj tabli zvaničnog sajta grada – www.kraljevo.rs.
Preporučujemo
MAN'TE SE RADARA: Protestni uspon oko 200 učesnika na Gudurički vrh, najviši u Vojvodini
23. 03. 2026. u 19:05
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)