STVARA SA NOVOSAĐANIMA: Novo kulturno naselje domaćin umetniku Viktoru Vejvodi iz Češke
NOVOSADSKO Novo kulturno naselje (NKN), do kraja meseca biće domaćin umetniku iz Praga Viktoru Vejvodi u okviru projekta MagiC Carpets, podržanog od strane programa Kreativna Evropa,Ministarstva za kulturu i informisanje i Gradske uprave za kulturu Grada Novog Sada
Novo kulturno naselje
Tako će četvrtu godinu za redom, žitelji Noivog naselja učestvovati u umetničkom procesu uz mentorstvo inostranih i lokalnih umetnika.
Ovogodišnji koncept projekta naslanja se na prošlogodišnji #NewCheapNature projekat nastao u kokreaciji austrijskog umetnika Riharda Švarca, građana Novog Sada i članova organizacije NKN, produbljujući bavljenje ekologijom i adresiranjem važnih i suštinskih pitanja razvoja jedne urbane sredine i kvaliteta života u njoj.
Viktor Vejvoda je vizuelni umetnik i član umetničkih kolektiva Trojan Tactics i Kolxoz. U svojoj umetničkoj praksi služi se različitim tehnikama u cilju pružanja novih pogleda i komentara na svet oko sebe.
Umetnik iz Praga će boravkom na Novom naselju imati priliku da upozna lokalnu zajednicu, stvara i provodi vreme sa stanovnicima Novog Sada. Krajnji rezultat biće javna prezentacija rada koja će aktivirati nove prostore na Novom naselju, a simbolično, ovo oživljavanje će početi u prostoru u Ulici braće Dronjak, lokaciji festivala Dobro ndošli na Naselje, koja će ovom prilikom postati galerijski mi rezidentni prostor.
Viktor Vejvoda će tokom jednomesečnog boravka na Novom naselju imati priliku da upozna lokalnu zajednicu, stvara i provodi vreme sa stanovnicima grada Novog Sada.
Krajnji rezultat će biti javna prezentacija rada koja će aktivirati nove prostore na Novom naselju, a simbolično, ovo oživljavanje će početi u prostoru u ulici Braće Dronjak, lokaciji festivala Dobro došli na Naselje, koja će ovom prilikom postati galerijski i rezidentni prostor.
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)