PREMINULE DVE, ZARAŽENO 49 OSOBA: Epidemija i, imunizacija u Pirotskom okrugu
PREMA podacima pirotskog ZZJZ, u poslednja 24 časa, na području Pirotskog okruga, od posledica zaražavanja kovid infekcijom, preminule su dve osobe, a novozaraženo je 49 građana.
Foto: V. Ć.
Preminuli su iz Pirota i Dimitrovgrada. U Opštoj bolnici trenutno se od infekcije leči 59 građana, među kojima je najviše bolesnika iz Pirota, pa zatim iz Babušnice, Dimitrovgrada, Bele Palanke, jedna osoba je iz Negotina i jedan strani državljanin.
Epidemiolozi procenjuju da je broj zaraženih veći najmanje pet do sedam puta, ali se svi inficirani ne javljaju zdravstvenim službama i ne testiraju se. Od početka novembra ukupno je registrovano 379 sklučajeva zaražavanja, dok ih je prošlog meseca bilo 2.415. U ovom talasu ukupno je potvrđeno 4736 slučajeva zaražavanja.
U kovid ambulanti u Tijabari obavljeno je 325 pregleda, od kojih j e65 prvih dok su ostastsli kontrolni. U Dečjoj kovid ambulanti na Keju, obavljen je 121 pregled, od kojih su 54 prva, dok su ostali kontrolni.
Prema poslednjem preseku, dato je 71 prvih, 46 drugih i 248 trećih doza vakcine protiv zaraze. Lekari procenjuju da je epidemiološka situacija na području Pirotskog okruga vanredna .
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PREMINULE DVE, ZARAŽENO JOŠ 69 OSOBA: Imunizacija i epidemija u Pirotskom okrugu
03. 11. 2021. u 21:56
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)