IZLOŽENE SLIKE SAVE GVOZDENOVIĆA: U Muzeju Grada Novog Sada
U ZBIRCI strane umetnosti u okviru Muzeja Grada Novog Sada (Dunavska 29), otvorena je izložba "Savo Gvozdenović - crteži pasteli akrili", koja će trajati do kraja septembra.
FOTO: Detalj sa izložbe Save Gvozdenovića
Autor je diplomirani slikar-konzervator,a novosadska likovna publika po prvi put ima priliku da vidi njegova platna.Ovu inspirativnu i originalnu izložbu čine 30 likovnih radova, rađenih u različitim tehnikama - akril, pastel, ugljen i olovka.
Dela su nastajala u proteklih dvadeset godina i čine reprezentativan izbor slika u kojima su prizori iz svakodnevnog života.
Preporučujemo
PESNIČKI POZDRAV PROLEĆU: Tradicionalna manifestacija KUD "Karadžić" u Loznici
23. 03. 2026. u 13:13
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)