VISOKE TEMPERATURE NE ODGOVARAJU ZVERIMA: Životinje u zoološkom vrtu teško podnose vrućine
TEMPERATURU od 41 stepen, koliko je danas, najtoplijeg dana od početka leta, izmereno u Jagodini, teško podnose životinje u Zoološkom vrtu, a posebno zveri.
Foto Z. G.
Zato ih zaposleni povremeno tuširaju crevom i pune im kadice kako bi se sami rashlađivali.
Foto Z. G.
- Najteže je tibetanskom ogrličaru i mrkom medvedu i lamama. Bengalski tigrovi imaju bazen u kome se sami rashlađuju, a životinjama u terarijumu je najbolje, jer njima je temperatura uvek oko 30 stepeni – kaže vodič Marina Stojanović u zoo vrtu.
Preporučujemo
OBELEŽENA GRADSKA SLAVA: Jagodinci se okupili u čast Svetih apostola Petra i Pavla
12. 07. 2021. u 15:07
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)