PORAZ ČILIĆA U PRVOM KOLU: Hrvat "nulom" izgubio odlučujući set u Monte Karlu

11. 04. 2021. u 15:06

HRVATSKI teniser Marin Čilić završio je učešće na mastersu u Monte Karlu u prvom kolu.

ПОРАЗ ЧИЛИЋА У ПРВОМ КОЛУ: Хрват нулом изгубио одлучујући сет у Монте Карлу

Bolji od njega bio je Belgijanac David Gofan, koji je slavio sa 6:4, 3:6, 6:0. Gofan je u Monte Karlo došao sa tri vezana poraza, ali je posle velike borbe uspeo da savlada Čilića.

Velika borba vodila se na početku. Hrvat je spasao brejk loptu na samom početku, da bi već u drugom on oduzeo servis rivalu. Poveo je Čilić potom i 3:0. Međutim, tu je stao. U nastavku je Gofan preuzeo inicijativu i sa dva brejka došao do prvog seta.

Mnogo brejk šansi je viđeno u drugom setu. Gofan je prvi iskoristio šansu, pa je poveo 2:1. Ipak, brzo je stigao odgovor Čilića, koji je uz dva brejka preokrenuo na 4:2, a onda izjednačio u setovima.

Odlučujući set doneo je apsolutnu dominaciju 14. tenisera sveta. Belgijanac nije prepustio nijedan gem rivalu, pa je obezbedio mesto u drugoj rundi.