OLGA DANILOVIĆ: Jedini idol mi je Novak Đoković, ostali su konkurencija!
Srpska teniserka Olga Danilović(20), ćerka proslavljenog košarkaša Predraga Danilovića zakoračila je u svet belog sporta pokazavši talenat i spremnost da pravi velike rezultate.
Olga Danilović foto: EPA
Malo je poznato da je 2018. napravila istorijski uspeh jer je postala prva teniserka rođena u 21. veku koja je osvojila WTA turnir.
- Pre mi je to bio veliki pritisak, ali navikla sam se na to, prosto odmalena imam tu etiketu što bi se reklo na sebi, tako da sad sam to preokrenula u motivaciju i mislim da mi je to samo još jedan vetar u leđa, da me prosto ljudi bodre, navijaju za mene i gledaju me. Sa vremenom sam naučila da se borim sa tim, rekla je srpska teniserka u razgoovoru za "Mondo".
Olga samo jednog čoveka doživljava kao idola, a to je prvi reket sveta. Uzor joj jeste poznata češka teniserka, ali Novak je iznnad toga.
- Uvek sam govorila da imam teniskog uzora po igri, a to je Petra Kvitova zato što je levoruka i imamo sličan stil igre, ali nikad nisam imala nekog ženskog idola u tenisu. Moj jedini idol po svemu je Novak, sve ostale gledam kao konkurenciju.
Poznato je da je Đoković Olgu pratio u Australiji, ali i da je prisustvovao njenim treninzima u Beogradu, što mladoj teniserki mnogo znači jer ako od nekoga može da se nauči recept za uspeh to je svakako Novak.
- Neizmerno mi znači Novakova podrška, njegovi saveti. Svi znamo koliko je zauzet sa svojim obavezama, karijerom i mnogo sam mu zahvalna na tome što je našao vremena da se posveti meni i mom tenisu. Prešla sam kod Novaka u Akademiju, tamo mi je fantastično i mislim da radimo odličan posao. Planovi posle Liona su da idem za Majami na turnir iz Masters serije. Nakon toga čekam Bili Džin King kup, bivši Fed kup i to zaista jedva čekam, da prvi put za reprezentaciju igram u Srbiji, do sada sam igrala uvek grupne faze koje su bile van naše zemlje rekla je Olga koja će da brani boje srpske zastave u aprilu.
(MONDO)
Preporučujemo
PRELEPA TENISERKA "BIJE" KAO NOVAK: Kada se Bušar naljuti žrtva bude reket (VIDEO)
14. 03. 2021. u 17:30
VIMBLDONSKI ŠAMPION TVRDI: Novak je profitirao od rada sa Ivaniševićem
14. 03. 2021. u 16:09
STARA DAMA LEČI EVROPKE RANE U RIMU: Vučica je (skoro) nepobediva na Olimpiku, ovde su slavili samo Inter i Napoli (plus Torino dva puta)
ROMA dočekuje Juventus na Olimpijskom stadionu u ključnom susretu u trci za kvalifikacije za Ligu šampiona.
01. 03. 2026. u 06:00 >> 03:00
CEO SVET U ŠOKU! Evo šta su uradile fudbalerke Irana na prvoj međunarodnoj utakmici otkako su Amerika i Izrael napali njihovu zemlju (VIDEO)
Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... Ali, malo ko je očekivao ono što su uradile iranske fudbalerke.
03. 03. 2026. u 15:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)