ŠOK NA JU-ES OPENU: Eliminisan kandidat za titulu, Đokoviću se otvara put!
Poslednji teniski grend slem u sezoni, Ju-Es open, nastavljen je novim iznenađenjima.
FOTO: Tanjug
Nakon što je ispao četvrti teniser sveta, Holger Rune, pa onda i Feliks Ože-Alijasim, te 11. sa ATP liste, Karen Hačanov, prošlogodišnji polufinalista ovog turnira, upravo je "izbačen" sa turnira potencijalni rival Novaka Đokovića u četvrtfinalu - Stefanos Cicipas.
I to od apsolutnog autsajdera.
Grka je, naime, izbacio momak koji je tek 128. na ATP listi - Švajcarac Dominik Štriker.
Ovaj 21-godišnjak je u dramatičnom meču kada se radi o četiri uvodna seta, savladao favorita sa 3:2, i to rezulatom 7:5, 6:7(2), 6:7(5), 7:6(6), 6:3.
Čuveni grčki teniser, koji je drugu i treću deonicu rešio u svoju korist u taj-brejkovima, ponadao se da će sve rešiti kada je u četvrtoj poveo sa 5:3 i servirao.
Ali, tada je Štriker pobedio u pravom ratu nerava, uspeo da vrati brejk, u novom taj-brejku poravna na 2:2, što je njegovog suparnika psihički dotuklo, o čemu svedoči i rezultat poslednjeg seta.
Švajcarčev naredni rival biće pobednik meča Benžamin Bonzi (Francuska) - Kristofer Jubanks (SAD, 28. nosilac).
Sve vezano za Ju-Es open - pratite i dalje uživo uz sportske stranice portala "Novosti". Na sasvim ste dobrom mestu.
Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
ĐOKOVIĆ POKAZAO ZUBE, ALI I DUŠU! Novak šampionskim korakom do trećeg kola Ju-Es opena
30. 08. 2023. u 22:01 >> 20:36
RUSKINjA IZNENADILA PLANETU: Evo pod čijom zastavom želi da nastupa na Ju-Es openu
30. 08. 2023. u 18:47
KO BI SE OVOME NADAO: Klub koji sa klupe predvodi dželat Srbije i Crne Gore na pragu je ulaska u drugu fazu Lige šampiona!
Karabag, ciljajući da prekine seriju od pet utakmica bez pobede protiv holandskih timova u Evropi, dočekuje Ajaks na "Republičkom stadionu Tofik Bahramov" u okviru šestog kola Lige šampiona.
10. 12. 2025. u 07:40
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)