"OČE, STIGAO JE": Srđan Đoković otkrio detalje susreta Novaka i patrijarha Pavla
SRĐAN Đoković, otac najboljeg srpskog sportiste Novaka Đokovića, otkrio je detalje o poseti njegove porodice tadašnjem patrijarhu Pavlu krajem 2009. godine.
FOTO: G. Čvorović
Za Novaka Đokovića 2011. godina bila je presudna. Iste godine ostvario je 43 pobede zaredom, osvojio je Vimbldon, postao prvi teniser sveta i jasno stavio do znanja Rafaelu Nadalu i Rodžeru Federeru da će im pokvariti planove u budućnosti.
Međutim, malo ko zna da je svemu ovome prethodio susret sa patrijarhom Pavlom malo pre njegove smrti.
- Bio je, mislim, novembar 2009. godine. Ušli smo u njegovu sobu. Pokojni patrijarh Pavle, i tada živi svetac, sedeo je u jednoj fotelji sa strane, u stanju polusna. Moja supruga Dijana, Marko, Đorđe i ja, seli smo na ivicu kreveta, a Novak je seo pored njega, rekao je Srđan u intervjuu za „Politiku“.
Otac Novaka Đokovića nastavio je da priča u dahu.
- Đakon je rekao - Oče, stigao je Novak, blagosiljajte ga. Patrijarh je otvorio oči, okrenuo se ka Novaku i rekao 'sine, Bog te blagoslovio'. Spustio je svoju ruku na Novakovu. Od tog momenta, Nole je imao 43 pobede za redom.
Preporučujemo
NOVAK JE ŠAMPION ROLAN GAROSA: Srbin neverovatnim preokretom pokorio Francusku i došao na korak od istorije!
13. 06. 2021. u 19:27 >> 19:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GORI" NOVI SAD! Vojvodina dočekuje četvrorostrukog prvaka Evrope!
SVOJ evropski put Vojvodina nastavlja protiv Ajaksa u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije. Holandski velikan želi ekspresan povratak na međunarodnu scenu posle razočaravajuće prošle sezone, dok Novosađani pokušavaju da se oporave od eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evrope i naprave iznenađenje pred svojim navijačima na "Karađorđu" (20.00).
23. 07. 2026. u 07:03 >> 07:03
FUDBALSKI SVET ZAVIJEN U CRNO! Preminuo legendarni engleski reprezentativac!
Samo dan posle završetka Svetskog prventstva u fudbalu stigle su tužne vesti sa Ostrva.
20. 07. 2026. u 16:32
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
23. 07. 2026. u 07:19 >> 23:04
Komentari (1)