ZVEZDA SE OPROSTILA: Crveno-beli nisu uspeli da se plasiraju na F4 Regionalne vaterpolo lige u Zagrebu

S. K.

17. 01. 2021. u 13:07

DALEKO od podviga. Vaterpolisti Crvene zvezde u poslednjem, petom kolu polufinalnog turnira grupe A Regionalne lige u Beogradu nisu imali snage da iznenade favorizovanu Mladost - 10:18 (4:4, 2:5, 3:6, 1:3). Crveno-beli tako nisu uspeli da izbore finalni turnir, 26. i 27. marta u Zagrebu,na kojem će igrati prve dve ekipe sa turnira na bazenu "25. maj Milan Gale Muškatirović", Mladost i splitski Jadran.

ЗВЕЗДА СЕ ОПРОСТИЛА: Црвено-бели нису успели да се пласирају на Ф4 Регионалне ватерполо лиге у Загребу

Crveno-beli su samo u prvoj četvrtini parirali Zagrepčanima. "Žapci" su svu svoju snagu pokazali u drugih osam minuta kada su se odlepili na 9:6. U drugom poluvremenu su samo uvećavali svoju prednost. U Zvezdi su odskočili Gavril Subotić sa četiri i Veljko Tankosić sa tri gola. U Mladosti je dominirao centar Radu sa četiri gola, a istakao se i golman Marcelić sa 13 odbrana.

Beograđani su šansu da igraju u Zagrebu propustili u prvom kolu kada su posle peteraca izgubili od splitskog Jadrana sa 18:16 (13:13 u regularnom delu).