CRNO-BELI SE PITAJU: Rukometaši Partizana posle pobede nad Nekseom sami odlučuju o svojoj sudbini u borbi za Top 16 fazu Lige Evrope
PALO je i Nekse, Banjica je odbranjena, rukometaši Partizana sami odlučuju o svojoj sudbini u poslednjem kolu grupe H Lige Evrope. Crno-beli su posle pet kola lideri, ali idućeg utorak u Šaufhauzenu protiv Kadetena moraju da osvoje jedan bod, koji ih sigurno vodi u Top 16 fazu. U jednoj od varijanti mogu da izgube i sa dva gola razlike, pa da prođu dalje, jer su u Beogradu slavili sa 29:26.
FOTO: Ataimages
Ali, to su samo dve varijante, a ima ih dosta, jer realne šanse imaju i Švajcarci, Hrvati i Španci. Primera radi ukoliko sve ekipe završe sa šest bodova, dalje idu Kadeten i Nekse zbog bolje gol-razlike...
- Jedini smo odbranili domaći teren, ali to neće biti velika uteha ako ne prođemo. Jasno je da nam treba pozitivan rezultat u Švajcarskoj. Kao i u ranijim mečevima na Banjici protiv Neksea smo igrali čvrsto u obdrani, sa malo tehničkih grešaka, bez šestorice igrača. Rotacija nam je bila skraćena, što je pomagalo Hrvatima da se vraćaju u meč. Nemam šta momcima da zamerim, uradili su fenomenalno posao - ističe strateg Partizana Đorđe Ćirković.
Protiv Neksea blistao je mladi golman Zorić, raspoloženi su bili Crnoglavac, Ilie, Popović, Mićić i posebno u drugom delu Ivanić.
- Fenomenalno smo uz pomoć Zorića otvorili meč, stekli plus šest. Međutim, on je zbog mladosti stao posle 15. minuta. Popović je u životnoj formi, odličan je bio Crnoglavac, Ilie, a protiv Neksea smo dobili Ivanića. Momak koji je prošle godine igrao u Super B ligi, došao je u situaciju da rešava meč u Ligi Evrope - podvlači Ćirković.
Prezadovoljan je bio i pivot Ivan Mićić:
- Nekse je u jednom trenutku pripretio, ali mi smo pametnom igrom uspeli da se odlepimo i privedemo utakmicu kraja. Jako sam ponosan na momke. Najvažnije je da ne zavisimo ni od koga, u Šaufhauzenu daćemo sve od sebe da izvučemo maksimum i sezonu završimo na najbolji mogući način.
Grupa H
PETO kolo: Partizan - Nekse 30:27, Ademar Leon - Kadeten 30:27. Šesto kolo, 2. decembar: Kadeten - Partizan (20.45), Nekse - Ademar Leon (20.45).
TABELA: Partizan 6, Nekse 5, Ademar Leon 5, Kadeten 4.
Preporučujemo
SRBIN "KRIV" ZA NAJSKUPLjE KARTE NA SVETU! Cela Amerika u šoku
11. 01. 2026. u 13:23
ALEKSA AVRAMOVIĆ DOBIO DETE! Evo koje ime su on i žena odabrali - i oduševili mnoge!
11. 01. 2026. u 12:09
SPEKTAKL! EL KLASIKO ZA TROFEJ! Barsa silovita, Real ranjiv – ko diže Superkup u Džedi?
BARSELONA i Real Madrid sastaju se u finalu Superkupa Španije u nedelju uveče (20.00), u novom izdanju El Klasika koji direktno odlučuje o trofeju kao i prošle godine kada je ubedljivo slavila Barsa (5:2).
11. 01. 2026. u 07:30
ALEKSA AVRAMOVIĆ DOBIO DETE! Evo koje ime su on i žena odabrali - i oduševili mnoge!
Najnovije vesti iz košarke - prilično su radosne.
11. 01. 2026. u 12:09
ĆERKA DOŠLA KOD ČEDE Vidite šta je uradila Kosu: "Dobio je šta je tražio!" (VIDEO)
ČEDA Jovanović nedavno je otkrio da je počeo da živi sa svojim prijateljam Acom Kosom, a ne krije da mu njegova podrška u životu mnogo znači.
11. 01. 2026. u 09:32
Komentari (0)