BRAVO ADRIANA! Vilagoš pobedila u disciplini bacanje koplja na mitingu Golden Spajk
Srpska atletičarka Adriana Vilagoš pobedila je u disciplini bacanje koplja na mitingu Golden Spajk koji se održava u češkom gradu Ostrava.
FOTO: Tanjug/AP
Vilagoš (21) je do pobede stigla hicem od 64.87 metara, koliko je bacila koplje u četvrtoj seriji. Iza srpske atletičarke ostala je olimpijska šampionka i svetska prvakinja Haruka Kitaguči. Japanka je do četvrte serije vodila sa hicem od 63.88 metara, ali on joj je na kraju bio dovoljan samo za drugo mesto. Preko 60 metara je bacila još samo trećeplasirana Andrea Železna iz Češke.
Vilagoš je nedavno popravila sopstveni državni rekord koji od aprila iznosi 67.22 metra. Taj rezultat je bolji od oba kojima je Hiraguči stigla do zlata na Svetskom prvenstvu i Olimpijskim igrama. Hiraguči je najbolja na planeti bila hicem 66.73, a na Igrama u Parizu je dobacila do 65.80.
Bonus video: Porodica promenila "Oče naš" zbog KK Partizan
Preporučujemo
BALKAN GLEDA I NE MOŽE DA VERUJE: Evo šta su uradili crnogorski navijači u Bosni
24. 06. 2025. u 15:16
MEČ ODLUKE ZA CRVENU ZVEZDU: Pobeda u Vitoriji je imperativ za četu Saše Obradovića!
NAJBTINIJI meč u dosadašnjem toku Evrolige košarkaši Crvene Zvezde odigraće večeras u "Fernando Buesa" areni gde će ih od 20.30 ugostiti Baskonija.
25. 03. 2026. u 11:38 >> 11:38
NOVAK ĐOKOVIĆ GLEDA I NE VERUJE: Evo šta je upravo uradio Rafael Nadal
Najnovije vesti iz tenisa tiču se i jednog od najboljih koji se ikada bavio "belim sportom". Novak Đoković je na vrhu te liste, a njegov "prvi pratilac" i, uz Rodžera Federera, najveći rival, Rafael Nadal, danas je baš ponosan.
25. 03. 2026. u 20:06
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)