JEZIVA TRAGEDIJA! Svetski rekorder poginuo u stravičnoj nesreći, imao je samo 24 godine
Svetski rekorder u maratonu Kenijac Kelvin Kiptun poginuo je zajedno sa svojim trenerom u automobilskoj nesreći u Keniji kasno sinoć, javila je policija.
FOTO: Tanjug/AP
Kiptum je imao 24 godine, postavio je prošle godine u Čikagu novi svetski rekord u maratonu.
On je na marotonu u Čikagu u oktobru do svetskog rekorda stigao vremenom 2:00,35 sati. Tada je oborio rekord svog sunarodnika Eliuda Kipšogea iz 2022. godine (2:01,09 sati).
Kiptum i njegov trener iz Ruande Žerve Hakizimana poginuli su u automobilskoj nesreći sinoć oko 23.00 časa blizu mesta Kaptagat u dolini Rift, regionu odakle on potiče i gde je živeo i trenirao, javila je policija.
Kelvin Kiptum je vozio kola sa dva putnika, svojim trenerom i jednom ženom, koja je teško povređena i nalazi se u bolnici, prenosi agencija Frans pres.
Prema izveštaju policije on je izgubio kontrolu nad vozilom, izleteo sa puta i udario u drvo.
Kenijska sportiskinja Milka Čemos potvrdila je vest o njihovoj smrti za AP. ;Nesreća se dogodila između mesta Eldoret i Kaptagat u zapadnoj Keniji, rekla je ona, u srcu visinske oblasti poznate kao baza za treniranje maratonaca iz Kenije i iz sveta. Kiptum je rođen i odrastao u toj oblast.
Bio je velika nada i jedan od najuzbudljivijih sportista koji se pojavio u tom sportu, saopštila je Svetska federacija za atletiku.
Bonus video: "DELIJE" NISU MOGLE DA VERUJU! Evo šta je Lajpcig pustio s razglasa pred meč Lige šampiona sa Crvenom zvezdom
Preporučujemo
JUVE "PLAČE" ZA VLAHOVIĆEM: Srbin baš fali "staroj dami" koja bi se da je on tu borila za titulu!
POSLE propuštene prilike da protiv Lećea upiše novu pobedu za vikend, Juventus će tražiti brz odgovor u utorak veče kada gostuje Sasuolu na "MAPEI stadionu" u okviru 19. kola Serije A (20.45).
06. 01. 2026. u 07:30
DOSAD NEZABELEŽENO! Novak Đoković snimljen kako moli za ovo (VIDEO)
Novak Đoković se pobrinuo da najnovije vesti iz tenisa - budu nesvakidašnje.
06. 01. 2026. u 15:38
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)