KAKVA SRBIJA? MOĆNA! Naši vaterpolisti u meču kvalifikacija pobedili apsolutno neverovatnim rezultatom

23. 06. 2023. u 19:27

Vaterpolo reprezentacija Srbije silovito je otpočela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

КАКВА СРБИЈА? МОЋНА! Наши ватерполисти у мечу квалификација победили апсолутно невероватним резултатом

Ognjen Stojanović Foto N. Paraušić

Izabranici selektora Uroša Stevanovića nalaze se u Istanbulu gde su na kvalifikacionom turniru deklasirali Veliku Britaniju nesvakidašnjim rezultatom - 28:0. Maltene gol u svakom minutu (igra se 4h8 minuta).

Po četvrtinama se "videlo" da nije bilo opuštanja - najpre je dvaput po šest pogodaka dato rivalu, a potom su deonice rešene rezultatima 8:0, te 9:0.

Uz Vladimira Mišovića i Branislava Mitrovića na golu, svi ostali srpski reprezentativci upisali su se u strelce: Lazić pet puta, Rašović, Ubović i Vučinić po četiri, Radulović, Ranđelović, Milojević i Dimitrojević po dvaput, a po jedan pogdaok dali su Drašović, Jakšić, i kapiten Filip Janković.

Naredni meč naši vaterpolisti igraju u subotu od 17 časova protiv Slovačke, koja je sa 11:6 pobedila domaćina, Tursku.

Posle završetka turnira u Istanbulu, "delfini" idu na završni turnir Svetskog kupa u Los Anđelesu, a onda sledi najvažniji vaterpolo događaj u 2023, Svetsko prvenstvo u Fukuoki.

BONUS VIDEO: Kad himna Srbije, "Bože pravde", zagrmi u Rusiji...