NE PRIMORAVAMO NA VAKCINACIJU: Komesar NBA Adam Silver veruje da će igrači svojevoljno pristati na imunizaciju

KOMESAR NBA Adam Silver, pred ol-star meč u Atlanti, govorio je i opredeljenju lige po pitanju vakcinacije igrača protiv virusa korona.

НЕ ПРИМОРАВАМО НА ВАКЦИНАЦИЈУ: Комесар НБА Адам Силвер верује да ће играчи својевољно пристати на имунизацију

Tanjug

- Niko od igrača do sada nije vakcinisan, a mi smo odložili relativno mali broj mečeva. Napravićemo veliki napredak ako se igrači vakcinišu, ali sigurno nećemo tražiti od njih da to učine. Moj osećaj je da će se većina svojevoljno vakcinisati. Moraju da donesu ličnu odluku i to shvatam veoma ozbiljno.

Silver pokušava da motiviše NBA igrače navodeći koliko su vakcine efikasne, takođe i porukom da bi time bili pošteđeni nekih strogih kovid-protokola.

- Broj vakcinisanih raste, takođe i onih koji žele da prime vakcinu. Što se tiče onih koji su oklevali, sada znaju koliko su vakcine neverovatno efikasne. Osim što imaju ličnu korist od toga, vakcinisani igrači ne moraju u karantin zbog bliskog kontakta sa zaraženom osobom. Mnogi igrači su morali da propuštaju mečeve, iako nisu bili pozitivni.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

UPRAVLJANI RAST NASUPROT LINEARNOJ DOBITI: Gde investiraju banke koje menjaju tržišnu dinamiku?