NIJE POMOGAO NI SJAJNI MICIĆ: Srbin vukao Efes, ali Zenit je taj koji se radovao

21. 01. 2021. u 20:21

KOŠARKAŠI Efesa poraženi su od Zenita sa 85:78 u 21. kolu Evrolige, a još jednu odličnu utakmicu odigrao je Vasilije Micić.

НИЈЕ ПОМОГАО НИ СЈАЈНИ МИЦИЋ: Србин вукао Ефес, али Зенит је тај који се радовао

Nisu 23 poena srpskog reprezentativca bila dovoljna ekipi iz Istanbula da dođe do novog trijumfa.

Prvo poluvreme je bilo presudno za ishod ovog meča. Ruski klub je posle 20 minuta košarke u "Sibur areni" imao prednost od 22 razlike - 53:31.

Ipak, drugačiji Efes je izašao iz svlačionice u drugom delu utakmice. Pokušali su da preokrenu rezultat izabranici Ergina Atamana, stigli u dva navrata do minus pet, ali snage za trijumf nisu imali.

Pored Micića kod gostujućeg tima se istakao Šejn Larkin sa 20 poena. Kod Zenita je najbolji bio Vil Tomas sa 14 poena, pratio ga je Ostin Holins sa 13. Treba reći da je Arturas Gudaitis zabeležio dabl-dabl učinak od 11 poena i 10 skokova.

Posle novog poraza Efes ima učinak 11-10, a tim iz Sankt Peterburga 13-6.