IZDRŽI MAJSTORE: Legendarni košarkaš u bolnici zbog korona virusa

LEGENDARNI jugoslovenski košarkaš Nikola Plećaš hospitalizovan je zbog problema sa korona virusom.

ИЗДРЖИ МАЈСТОРЕ: Легендарни кошаркаш у болници због корона вируса

FOTO: Nebojša Paraušić

Plećaš je legenda zagrebačke Lokomotive, odnosno današnjnje Cibone, a zvali su ga "Sveti Nikola" jugoslovenske košarke.

Igrao je na poziciji plejmejkera i beka, a tokom karijere sa reprezentatcijom Jugoslavije osvojio  sedam medalja na najvećim takmičenjima.

Prvu medalju sa Jugoslvaijom osvojio je 1968. godine na Olimpijskim igrama u Meksiku (srebro), a bio je član tima koji je 1970. godine u Ljubljani osvojio prvo svetsko zlato.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo

FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! "Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo"

Svetsko prvenstvo u fudbalu u SAD, Meksiku i Kanadi samo što nije počelo, a prva utakmica između Meksika i Južne Afrike zakazana je za 11. jun. Kako to obično biva pred velike sportske smotre, fudbal je postao glavna tema svih generacija, ali pažnju javnosti je, umesto sportskih prognoza, privukla jedna oštra i neočekivana izjava iz Mostara.

09. 06. 2026. u 10:05 >> 11:32

Komentari (2)

SRAM VAS BILO! Fudbaleri Švajcarske DŽaka i Rodrigez provocirali - pokazivali albanskog orla pred Mundijal